Veliaj “do ta shese” token qe tepron afer Teatrit, te paguaje kredi

Ndaje

Kryetari i Bashkise, Erion Veliaj tha sot se Teatrin Kombetar do ta ndertoje bashkia me nje kredi ndersa per pjesen tjeter qe mbetet prone publike do te perdoret per te paguar kredine.

Veliaj i beri keto komente ne emisionin “5 pyetje nga Babaramo”. “Do i marrim me te miren asaj pjese dhe me to do te paguajme kredine”, tha Veliaj duke mos saktesuar se cila ishte me e mira. “Duhet te paguajme kredine duke u treguar inteligjent, pa rritur taksat”, tha Veliaj i cili ka shumefishuar taksat ne te gjitha sherbimet qe merren nga bashkia e Tiranes.

Bashkia e Tiranes ka marre pronesine e Teatrit Kombetar me qellim per te vijuar projektin e prishjes se Teatrit.

loading...
Loading...

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

Leni një përgjigje