ITALI/ Shenohet numri me i ulet i infektimeve te reja qe ne fillim te marsit

Ndaje

Per here te pare numri i infeksioneve te reja ne Itali zbret nen 1000 persona qe prej muajit mars.

Jane gjithsej 802 infektime te reja nga 1083 qe ishin nje dite me pare. Ndersa numri total i infektimeve eshte 219 070.

Italia shenoi 24 oret e fundit nje numer me te vogel vdekjesh nga koronavirusi se nje dite me pare.

Ajo ka regjistruar 165 viktima nga 194 qe ishin nje dite me pare.

Nderkaq nje numer ne ulje te viktimave eshte shenuar ne 24 oret e fundit edhe ne vende te tjera si ne Britani 268 viktima. Spanje 143 dhe SHBA 133.

loading...
Loading...

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

Leni një përgjigje