ITALI/ Renie e shpejte e infektimeve te reja, viktimat ne 24 ore

Ndaje

Italia shenoi 24 oret e fundit nje numer me te vogel vdekjesh nga koronavirusi se nje dite me pare.

Ajo ka regjistruar 194 viktima nderkohe qe numri i infektimeve te reja ka zbritur serish ne nje numer rekord minimal. Jane gjithsej 1083 infektime te reja. Ndersa numri total i infektimeve eshte 218 268.

Nderkaq nje numer ne ulje te viktimave eshte shenuar ne 24 oret e fundit edhe ne vende te tjera si ne Britani 346 viktima. Spanje 179 dhe SHBA 219.

loading...
Loading...

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

Leni një përgjigje