FOTO/Vijojnë përplasjet te sheshi ‘Skënderbej’, policia tërheq zvarrë protestuesit: Nuk lejon tubimet

0Shares
0

Ka patur perplasje te forta paraditen e sotme te sheshi “Skenderbej”. Raportohet se ka patur perplasje mes policise dhe protestusve nga shoqeria civile. Keta te fundit kishin paralajmeruar nje proteste kete dite, pasi kundershtojne ndryshimet ne Kodin Penal dhe masat e zgjatura nga qeveria.

Sipas tyre, masat dhe kufizimet cenojne te drejtat dhe lirite te garantuara dhe ne Kushtetute.

Policia ka shoqeruar disa aktiviste ne komisariat, ndersa eshte paraqitur dhe ambulanca per te marre nje person (grua) dhe derguar ne spital pasi nuk ndjehet mire.

vijon..

/DRONI.al/

/DRONI.al/

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje