FOTO/Të gjithë në izolim dhe me kufizime, por disa politikanë ‘thyejnë’ rregullat dhe nuk ndëshkohen

Ndaje

Ndersa qytetaret jane duke iu pergjigjur urdherave per te ndjenjur mbyllur rigorozirisht, shembujt e njerezve ne pushtet nuk e tregojne kete gje nga ana tjeter.

Kemi patur raste mjaftueshem te politikaneve apo dhe disa VIP-ave ne raste te pakta, te cilet kane thyer izolimin dhe karantinen dhe kane shfrytezuar kohen e mire ne ambjente te bukura, ne kohen kur e gjithe pjesa tjeter qendron e mbyllur.

Rasti i fundit verehet me deputeten Rudina Hajdari, e cila eshte pare ne plazh, pa dhene detaje mbi vendin dhe mbi rere bashke me vajzen e saj.

Me shume sesa per deputeten, per tu diskutuar eshte dhe rasti i presidentit Ilir Meta, i cili diteve te karantines eshte pare te shetise ne vende turistike per ti promovuar ne kushtet kur te gjithe te tjeret qendrojne mbyllur.

E sjellim kete rast ne vemendje, pasi ne Kosove e njejta gje ndodhi dhe me vellain e presidentit Hashim Thaci, dhe sot ai ndiqet penalisbt nga autoritetet policore per mosrespektim te masave ndaj pandemise.

Ne nje reagim, kryeministri Rama u shpreh se ai dhe emra te tjera qe kryejne funksione te rendesishme dhe kane pergjegjesi u duhet te levizin dhe te thyejne karantinen, por kjo nuk dihet nese duhet te konsiderohet si shembull per qytetaret, te cilet dhe kur kerkojne lirine, shoqerohen ne polici.

/DRONI.al/

loading...
Loading...

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

Leni një përgjigje