“Doni protestë për Kushtetutën?! Ja ku e kishim sot në mes të Tiranës”

Nje reagim lidhur me protesten e sotme e ka patur dhe ish-ministri Ylli Manjani.

Ai shkruan ne rrjetet sociale se protesta e sotme ishte shembulli i protestes per kushtetuten dhe nga ana tjeter ka kritika mbi sjelljet e policise.

Respekt pa fund për ata qytetarë që dolën sot në shesh në Tiranë!Dolën për të përkujtuar fitoren e demokracisë mbi nazizmin dhe fashizmin. Na sollën në vemendje që sundohemi përdhunisht nga pseudofashistë.

Ata qytetarë janë shembull i reagimit civil dhe meritojnë mirnjohje dhe mbështetje. Opozita politike duhet të ishte me ta, ndërkohë që dhunoheshin nga policia politike e Surrelit.

Sot ata kishin nevojë për mbështetjen e opozitës. Doni protestë për Kushtetutën?! Ja ku e kishim sot në mes të Tiranës. Dhe jo për emra gjykatësish po për liritë themelore të njeriut.Sot ishte 2 marsi, jo atëherë kur u kërkua…Nejse…

Policia e Tiranës nuk është me ne(njerëzit), por me ata(sundimtarët).
E dobët e ngordhur dhe e mbaruar njësoj si ata që sundojnë… Jam i keqardhur që nuk kisha mundësi të isha sot në shesh,-shkruan Manjani.

/DRONI.al/

/DRONI.al/

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje