Shtohen zonat e gjelbërta dhe orari i qarkullimit, Rama jep detajet e reja mbi situatën

Ndaje

Serish eshte kryeministri ai qe njofton se do te vijoje levizja dhe dalja e njerezve ne javen ne vijim.

Kjo mundet te jete fundjava e fundit me izolim, nese te shtruarit ne spital nuk shtohen. Ai njofton gjithashtu dhe per zonat qe vazhdojne te jene te kuqe dhe tek zonat e gjelberta shtohet qarkullimi deri ne oren 9.

https://www.facebook.com/edirama.al/photos/a.10151850199621523/10157739727701523/?type=3&eid=ARBVnp0UTLNr0a49CW21N5MRFRBu23QKCNbAd6zSoN3-ykzaMk-VnrhKayxw-uKNG9zIwK0e6dqnJzSt&__xts__%5B0%5D=68.ARBbS4s5YQxLyUN0CQYa_h_LmIBvAmQitMXb6MGwymYf-axMqXTDCjH2lfxz1FOvCFQXS9tIK0sbN8QohPEsK_6hQCLbG-E8Me_6KOJV_vycOOcHsm2AOcjIP8LN03N56f1lyoriG2i2_yUDxVyAhg6w9koiuEEBfEwqnMDZUjfXIBAK9AQOxZKyfviMpF_M0IquQiKhhcs0rG5Is4-EmoISlLT4uAwqixgI7u81MSl4HkCt29jtArs18R5oQopxgyblfjxMJgkNm5SpCie7eI_tsDurYmuoJq1qXGmcGbEJB1CIKtLQTa9PAJVu0v31A6-vapCniSejGgug7dKi&__tn__=EEHH-R

POSTIMI I FUNDIT

🔴 Nga e hëna e ardhshme do të mbeten vetëm Zonat e Kuqe të përcaktuara në hartën bashkëngjitur, bashkitë Shkodër, Kurbin, Krujë, Durrës, Tiranë dhe Fier, ku do të vazhdojë i njëjti regjim oraresh lëvizjeje dhe rregullash të qarkullimit si deri tani. Këto zona do të blindohen me postblloqe dhe nuk do të lejohet hyrje-dalja e automjeteve të paautorizuara🚫

🟢 E gjithë pjesa tjetër e vendit do të jetë e gjelbër dhe qarkullimi ndërqytetas me automjet privat brenda gjithë kësaj pjese do të jetë i lirë, me një regjim orar që do të shtrihet deri në orën 21.00😊 Për këtë pjesë do të mbeten në fuqi vetëm rregullat që ndalojnë grumbullimin e më shumë se pesë personave, aktivitetet kulturore e sportive të çdo lloji, transportin publik si edhe njësitë ekonomike ende të mbyllura🚫

🟢 Këtë fundjavë njësoj si fundjavën e shkuar, në të gjithë vendin do të lejohen të qarkullojnë vetëm automjetet që kanë autorizim për punë dhe dalja e këmbësorëve do të bëhet me dy fasha: Deri në orën 09.30 vetëm pensionistët dhe nga ora 10.30 deri në 17.30 prindërit me fëmijët deri në 14 vjeç. Nëse situata me numrat e të infektuarve dhe të të shtruarve në spital vazhdon të jetë e stabilizuar, kjo do të jetë fundjava e fundit me ndalim daljeje për vajzat e djemtë mbi 14 vjeç😊.

/DRONI.al/

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje