Italia kalon 30 mijë viktima nga koronavirusi

Ndaje

Italia raportoi në 24 orët e fundit 243 viktima dhe 1327 raste pozitive koronavirus. Italia ka regjistruar deri sot 30,201 viktima dhe 217,185 persona të infektuar.

Gjithashtu në 24 orët e fundit janë regjistruar 2,928 pacientë të shëruar më shumë dhe numri i tyre ka arritur në 99,203 persona.

Ditë e sotme, në rajonin e Lombardisë janë regjistruar 634 raste pozitive më shumë dhe 94 viktima.

Deri tani Italia ka kryer 2,445,063 teste në total.

 

loading...
Loading...

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

Leni një përgjigje