Mjeku Kalo tregon nëse virusi do të kthehet masivisht në vjeshtë

Ndaje

Mjeku Tritan Kalo ka dhene disa sqarime lidhur me situatën e pandemisë në të cilën ndodhet vendi. Kalo shpjegoi se nëse do të vazhdojë respektimi i masave atëherë COVID -19 do të mbetet në nivele të qëndrueshme, ndërsa shtoi se nuk do të ketë një rikthim të valës së madhe në vjeshtë.

“Shtimi i rasteve do të ndodhë vetëm nëse nuk do të respektohen masat.Nuk do të ketë ritkthim të valës së madhe në vjeshtë. Por me përzierjen e infeksioneve prezente do të kemi edhe COVID. Ndërkohë me repsektimin e masave besoj që ne do të mbajmë të njëjtin nivel duke mbetur të vlerat minimale”, tha Kalo.

Gjatë një komunikimi në mbledhjen online të Komitetin Teknik të Ekspertëve për situatën e covid-19, ku i pranishëm është dhe kryeministri Edi Rama, Kalo theksoi se situata paraqitet e stabilizuar.

ME KOMITETIN TEKNIK TË EKSPERTËVE PËR SITUATËN E COVID19

ME KOMITETIN TEKNIK TË EKSPERTËVE PËR SITUATËN E COVID19

Publiée par Edi Rama sur Jeudi 7 mai 2020

/DRONI.al/

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje