ITALI/ Sa viktima dhe infeksione te reja jane ne 24 oret e fundit

Ndaje

Numri i viktimave nga koronavirusi ne Itali 24 oret e fundit ishte 274 persona duke arritur ne total numrin e viktimave 29958 persona qe nga fillimi i marsit.

Nderkaq u regjistruan 1401 raste te reja me infeksion duke arritur ne total ne 215858 infektime.

Po ashtu gjate 24 oreve te fundit u sheruan 3030 paciente,  ne total 96 276 persona te sheruar.

loading...
Loading...

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

Leni një përgjigje