Itali, ndalet kurba zbritese 24 oret e fundit

Ndaje

Kane humbur jetën 369 paciente 24 oret e fundit ne Itali duke shënuar edhe shifren me te larte te javes se fundit. Nje ditë më arë numri i viktimave ishte 236.

Gjate 24 orëve të fundit është vënë re dhe një rritje e lehtë e numrit të rasteve të reja me koronavirus, ku janë konfirmuar pozitiv 1 444 italianë, duke e çuar numrin e përgjithshëm të të infektuarve në 214 457.

Sipas të dhënave nga Mbrojtja Civile në Itali, deri më tani betejën me këtë sëmundje e kanë fituar 91 528 persona.

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje