Fieri rifutet në hartën COVID, infektohet familja, mes tyre dhe fëmija 2 vjeç

Ndaje

Tre rastet pozitive me Covid-19 në Fier janë anëtarë të një familje, të cilët banojnë në lagjen “Liri Gero” .Bëhet fjalë për një 70-vjeçare, nusen e saj dhe djalin 2 vjeç të kësaj të fundit.

Ndërkohe janë marrë tamponë edhe për pjesën tjetër të banorëve të pallatit. Bashkia ka kryer dezinfektimin e të gjithë zonës.

Fieri është rikthyer në hartën COVID, pasi prej disa ditesh nuk ishin shenuar raste, dhe keto raste te fundit ende nuk dihen ku e kane marre infeksionin.

Me shtimin e rasteve të sotme, numri i të prekurve nga Covid-19 shkon në 832.
Prej tyre janë tashmë të shëruar 595 persona dhe vazhdojnë të jenë aktivë aktivë 206 persona.

/DRONI.al/

loading...
Loading...

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

Leni një përgjigje