ITALI/ Shtohen rastet e viktimave, ulen infektimet e reja

Ndaje

Gjatë 24 orëve të fundit kanë humbur jetën ne Itali 236 persona. Sot u regjistruan 41 viktima më shumë se një ditë më parë.

Nderkaq Emergjencat Civile njoftuan se gjatë orëve të fundit janë konfirmuar 1,075 raste të reja me koronavirus.

2,352 persona janë shëruar që prej ditës së djeshme, duke e çuar në total 85.231 numrin e personave që kanë fituar betejën me virusin.

Ne Lombardi, rajoni më i prekur, ka 509 raste të reja dhe 95 viktima.

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje