Prej ditësh nuk shënohej asnjë rast, rikthehet virusi në Durrës

Ndaje

Pas kohësh me zero raste aktive, virusi korona është rikthyer në Durrës.

Rikujtojmë se 4 prej tyre kanë humbur jetën ndërkohë deri pak ditë më parë rezultonin të shëruar e gjithë pjesa tjetër e të prekurve çfarë bën që rasti i ri në Durrës të jetë i vetmi.

Sipas burimeve spitalore bëhet me dije se rasti është i vetë-karantinuar dhe se nuk ka shfaqur shenja të rënda të virusit.Siç raporton ABC News, i infektuari është një 71-vjeçar kinez, i cili jeton në zonën e Plazhit në Durrës.

Ai është shprehur para mjekëve se jetonte vetëm në shtëpi dhe se nuk ka lëvizur prej saj duke bërë që të mos kuptohet se si është infektuar në të vërtetë.

Kujtojme se ne kete zone, eshte njoftuar lehtesimi i masave njesoj si ne zonat e gjelberta.

/DRONI.al/

loading...
Loading...

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

Leni një përgjigje