ITALI/ Vijon renia e viktimave dhe te infektuarve

Ndaje

Jane shenuar 323 viktima te reja nga koronavirusi ne Itali 24 oret e fundit nga 382 qe ishin nje dite me pare duke cuar ne total numrin e tyre 27 682 viktima.

Krahasuar me nje dite me pare,  sot ka 59 viktima me pak duke mbeshtetur rendin zbrites ne kurben e epidemise.

Nderkaq jane shtuar 2086 raste te reja me Covid duke cuar ne total 203 591 te infektuar ne te gjithe vendin. Sot edhe numri i infektimeve te reja eshte me i vogel se nje dite me pare.

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje