Katër gra shtatzëna dhe 30 fëmijë me koronavirus, si është gjendja e tyre

Ndaje

Katër gra shtatzënë janë prekur nga COVID-19 në Shqipëri ndërkohë që lajmi i mirë është se 3 prej tyre janë shëruar.

Në total numri i personave të infektuarve ka shkuar në 750,  nga këta 30 janë fëmijë, prej të cilëve 11 janë shëruar.

Në 24 orët e fundit në vendin tonë janë konfirmuar 14 raste te reja me koronavirus. Harta e të infektuarve është zgjeruar me 7 raste në Tiranë, 5 në Krujë dhe 2 në Shkodër.

Ndërkohë listë së të shëruarve i janë shtuar edhe 9 pacientë të tjerë, duke e çuar totalin e të shëruarve nga COVID-19 në 431.

/DRONI.al/

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje