Itali, numri i viktimave 24 oret e fundit, bien infektimet

Ndaje

415 persona kanë ndërruar jetë në Itali 24 oret e fundit si pasojë e koronavirusit. Kjo shifer eshte 5 më pak se një ditë më parë.
Aktualisht numri i përgjithshëm i viktimave ka arritur në 26.384.

Sipas të dhënave nga Emergjencat Civile të publikuara këtë të shtunë, numri i rasteve të reja me COVID-19 ka rënë krahasuar me dje. Autoritetet kanë raportuar 2357 të infektuar të rinj, duke e çuar në 195.351 totalin e të prekurve.

Sakaq, në të gjithë botën, numri i viktimave nga COVID-19 ka tejkaluar shifren 200 mijë.

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje