Lëvizje në fundjavë? Kryeministri jep njoftimin

Ndaje

Edi Rama ka njoftuar bllokimin e levizjeve dhe per kete fundjave. Sipas kryeministrit Edi Rama, situata eshte pozitive, por mund te permbyset nese bejme leshime.

Kryeministri u eshte pergjigjur pyetjeve te qytetareve, duke zbuluar keshtu se dhe kete fundjave do te qendrojme ne shtepi, te gjithe, perveç rasteve qe kategorizohen te veçanta.

Rama foli per strategjine e hapjes, e cila sipas tij eshte e vleresuar nga ekspertet, dhe kjo do te vijoje me faza dhe do te jete e ngadalte.

Rama madje tha se i ka kerkuar Angela Merkelit, ndihmen e eksperteve gjermane, dhe sipas tyre, strategjite e qeverise jane te sakta.

BASHKËBISEDIM I DREJTËPËRDREJTË ME JU

Publiée par Edi Rama sur Vendredi 24 avril 2020

“Për nesër të shtunë e të dielë do jetë e njëjta gjë të gjithë në shtëpi pa përjashtim përveç atyre që janë në ato punë të lejuara të shtunë e të dielë, se jemi në situatë shumë pozitive por është e përmbysshme sa hap e mbyll sytë nëse ne lëshohemi. E patë që doli me Covid njëri prej atyre që erdhi nga Greqia? Që më ra goja? Fatmirësisht është në karantinë, po të kishte vajtur në shtëpi në Përmet? Sot dhe Përmetin do e kishim vatër infeksioni”, tha Rama.

/DRONI.al/

loading...
Loading...

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

Leni një përgjigje