“Gjermania po ndjek të njëjtën strategji si ne”/Rama i prerë: Futeni në kokë mirë! Nuk ka më normalitet!

Ndaje

Kryeministri Edi  Rama kete dalje live nga zyra e tij ka qene i ashper dhe tejet i prere ne pergjigjet ndaj qytetareve.

Rama theksoi se fluturimet nuk do te hapen edhe per disa jave, por do te vazhdojne vetem fluturimet e riatdhesimit. Rama u ndje i bezdisur nga kritikat e shumta te qytetareve te lodhur nga rregullat strikte dhe mbyllja e zgjatur dhe madje pati nje pergjigje te prere per ata qe e akuzojne se po rikthehen diktaturen.

“Çfarë nuk thonë ca tipa, dëngla me okë. A jeni në metro apo jo,  e shihni ca bëhet. Dakord Shqipëri nuk ua mbush mendjen. Darkod që unë kam qenka ai që po përfitoj për të vendosur komunizmin, po botën e shikoni?”,-u shpreh Rama.

Sot, sipas kryeministrit, nuk është çështja për të bërë më shumë teste, por të zbulohen zonat e kontaktit. Rama nënvizoi se dhe Gjermania po ndjek të njëjtën strategji tonën, teston personat simptomatikë.

“Ku ka kryeministër në botë që të dojë ti shtojë vetes dhe punë shalle kaq të mëdha sa halli i kësaj situatë dhe të qenit shënjestër për akuza dhe sharje. Më thoni çfarë të doni, i gëlltis të gjitha. Por, ju çfarë mendoni se kjo është dëshirë. Nëse ne do të hapnim kufirin sot do të përballeshim me vështirësi. Nëse nuk do të bënim karantinimin në hotel me pikatore ne do të kishim probleme. Ju lutem ndërgjegjësohuni dhe mblidhni mendjen s kjo ka ardhur këtu për të na i shtuar halle. Ne do të gjejmë balancën. Njeriu jeton edhe pa bukë, por nëse vdes nuk ringjallet më. Ju lutem shumë duhet të kuptoni se çdo hapje kërkon balance të fortë. Rol të rëndësishëm ka edhe individi”, tha Rama.

/DRONI.al/

loading...
Loading...

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

Leni një përgjigje