Spanja shtyn kufizimet e ashpra deri më 9 maj

0Shares
0

Parlamenti spanjoll shtyu gjëndjen e emergjencës dhe kufizimet e mëdha të paktën deri në datën 9 maj.

Vendimi i parlamentit u mor pas kërkesës së bërë nga qeveria spanjolle këtë të mërkurë. Në planin e përgatitur nga ekzekutivi gjithsesi disa masa parashikohet të lehtësohen që në datën 27 prill.

Një prej tyre është edhe liria e fëmijëve për të dalë në parqe me orar të kufizuar dhe me prindërit.

Megjithatë detajet e plota të disa lehtësimeve në kufizime në këtë vend do të bëhen publike nga autoritetet e Ministrisë së Shëndetësise, Pas Italisë, Spanja është vendi me shifrat më të rënda nga covid 19. Në këtë vend kanë vdekur 21 mijë e 717 persona ndërsa të prekur në total janë 209 njerez.

/DRONI.al/

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje