Italia, ulet numri i viktimave, infektimet e reja ne kurbe te sheshte

Ndaje

Brenda 24 orëve te fundit kanë humbur jetën 482 persona krahasuar me 575 persona qe humben jeten nje dite me pare.

Ne total numri i viktimave në vend është rritur në 23 227 persona.

Ndërsa, numri i rasteve të konfirmuara me covid brenda një dite është më i ulët se nje dite me pare duke shenuar diten e katert me renie. Gjatë 24 orëve të fundit, në Itali janë konfirmuar 3491 raste reja, pothaujs e nje numer i njejte me nje dite me pare kur ishin 3493.

Italia mban vendin e tretë si vendi më i prekur nga koronavirusi./ DRONI.al

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje