Italia leviz ne kurben e sheshte, viktimat dhe rastet e reja gjate dites se fundit

Ndaje

Brenda 24 orëve te fundit kanë humbur jetën 575 nga 526 persona qe humben jeten nje dite me orar dhe nga 578 persona qe humben jeten para tri ditesh.

Ne total numri i viktimave në vend është rritur në 22 745 persona.

Ndërsa, numri i rasteve të konfirmuara me covid brenda një dite është më i ulët se nje dite me pare duke shenuar diten e katert me renie. Gjatë 24 orëve të fundit, në Itali janë konfirmuar 3493 raste te reja me covid nga 3786 raste nje dite me pare dhe nga 2667 raste qe ishin para tri ditesh.

Italia mban vendin e tretë si vendi më i prekur nga koronavirusi./ DRONI.al

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje