ITALI/ Renie e qendrueshme e infektimeve te reja, sot 578 viktima

Ndaje

Brenda 24 orëve te fundit kanë humbur jetën 578 persona nga 602 persona Nje dite me pare. Ne total numri i viktimave në vend është rritur në 21,645.

Ndërsa, numri i rasteve të konfirmuara me covid brenda një dite është më i ulët se nje dite me pare duke shenuar diten e katert me renie. Gjatë 24 orëve të fundit, në Itali janë konfirmuar 2667 raste te reja nga 2,972 raste  me koronavirus nje dite me pare.

Numri total i të infektuarve në vend shkon në 165 155, ndërsa Italia mban vendin e tretë si vendi më i prekur nga koronavirusi./ DRONI.al

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje