Shënohen 17 raste të reja me koronavirus, në total 433 të infektuar

0Shares
0

Ministria e Shëndetësisë njofton për 17 raste të reja me COVID-19 brenda 24 orëve të fundit duke e çuar në 433 numrin total të të infektuarve.

Nga këta 197 janë të shëruar, ndërsa 23 e kanë humbur betejën.

Ministria e Shendetesise nenvizon respektimin e masave te distancimit social brenda rretheve familjare pasi: Ne 17 rastet e reja te konfirmuara një pjesë kanë qenë raste kontakte të mos zbatimit të distancimit social”

Ndërkohë 53 janë të shtruar në spitalin infektiv.

https://www.facebook.com/edirama.al/videos/560178338188331/?t=1

vijon..

/DRONI.al/

/DRONI.al/

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje