Italia shënon rritje në viktima dhe të infektuar të rinj

Ndaje

619 persona kanë humbur jetën në Itali 24 orët e fundit, nga 570 persona që humbën jetën një ditë më parë. Pavarësisht se ka një rritje në  numrin  viktimave, sërish kurba nuk është në ngritje të qëdrueshme, pasi javën e fundit ka një luhatje me tendencë uljene rastit të vdekjeve.

Janë 4694 raste të reja të prekur me Covid 19 nga 3951 që ishin një ditë më parë.

Numri i vdekjeve në Itali përgjatë gjithë epidemisë ka shkuar në 19 468 viktima, një numër pothuajse i njëtë me atë të viktimave në SHBA.

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje