Italia dekreton kufizimet deri me 3 maj

Ndaje

Conferenza stampa

In diretta da Palazzo Chigi

Publiée par Giuseppe Conte sur Vendredi 10 avril 2020

Kryeministri italian Giuseppe Contr prezantoi sonte dekretin e ri për lëvizjen e qytetarëve italianë.

“Masat kufizuese zgjaten deri më 3 maj. Ky është një vendim i vështirë por i domosdoshëm për të cilin unë marr përsipër të gjitha përgjegjësitë politike”, tha kryeministri italian Conte gjatë një konference për shtyp në Pallatin Chigi.

Sidoqoftë, libraritë, kancelaritë dhe dyqanet për fëmijë si dhe disa aktivitete të tjera prodhuese, siç janë rihapja e pylltarisë do të jenë të lejuara që nga 14 prilli.
“Ne nuk mund të hedhim poshtë përpjekjet e bëra deri më tani”: Do të rrezikonim të kishim rritje të numrit të viktimave”, shtoi ai.

loading...
Loading...

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

Leni një përgjigje