VIDEO/Ndiqini videot, ish-deputeti: Realiteti është i ndryshëm nga propaganda e Rilindjes së Ramës

Ndaje

Të moshuarit janë konsideruar si grupmosha më e rrezikuar nga koronavirusi dhe per kete arsye duhet të shtohet perkujdesi dhe vemendja ndaj tyre.

Por, ne denoncimet e fundit qe sjell Partia Demokratike nga Fieri, vihet re se perkujdesi në keto kushte behet permes fjaleve dhe jo veprave.

Ish-deputeti Luan Baçi ka treguar 3 rastet e fundit te disa te moshuareve, te cilet jetojne vetem te braktisur nga qeveria ne ditet e veshtira te karantines. Ai jep detaje, ndërsa dhe thekson se jane me qindra familje te tjera, ne situata te tilla, te pa imagjinueshme nga Subashi dhe drejtoret e tij, ne bashki dhe ata rajonale.

POSTIMI I PLOTE

Arben Ereqi! I ardhur enkas nga Greqia, per nenen e tij, qe jeton e vetme dhe shume e semure, asnje interesim, asnje ndihme ne meshire te fatit.

Ku je Subash ? Ku e ke KM ?Makbule Gishti!E vetme me nje femije shume te semure, pa asnje te ardhur, e karantinuar dhe ne kufijte e mbijeteses.

Ku je Subash? Ku e ke KM ?Jetojne ne lagjen 29 Nentori ne Fier, jetojne shume afer kryetarit te emeruar te bashkise

Jane me qindra familje te tjera, ne situata te tilla, te pa imagjinueshme nga Subashi dhe drejtoret e tij, ne bashki dhe ata rajonale.

Ne do te vazhdojme tju vijme ne ndihme, duke publikuar rastet e tyre te dhimbshme, por edhe duke ndihmuar, per mbijetesen e tyre, natyrisht pa i shoqeruar, me show, foto dhe video poshteruese, me qeska ne duar, siç ben bashkia ne çdo rast.

Ju lutemi shume, mos i anatemoni, mos i penalizoni, mos u beni presion, pse u prononcuan publikisht te ne.

Ndiqni videon, per te pare realitetin e brishte, sa i ndryshem eshte me propaganden e rilindjes se Rames dhe bashkise se Subashit.

Publiée par Luan Baci sur Jeudi 9 avril 2020

Publiée par Luan Baci sur Jeudi 9 avril 2020

Publiée par Luan Baci sur Jeudi 9 avril 2020

/DRONI.al/

loading...
Loading...

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

Leni një përgjigje