Italia shënon rritje në vitima, por kurba nuk lakohet shumë

Ndaje

Italia ka shënuar 610 viktima nga koronavirusi 24 orët e fundit duke cuar numrin total në 18279 persona. Një ditë më parë u shënuan 542 viktima.

Ndërkaq në të njëjtin interval kohe janë shëruar 1979 persona, ndërsa të gjithë ata që u shëruna nga koronavirusi kanë arritur në shifrën në 28470 persona.

Ndërkohë ka pasur një rritje të infektimeve të reja 4204 ndaj 3836 që ishin një ditë më parë.

Ndërkohë sot është shënuar një numër më i ulët i viktimave edhe në Spanjë dhe SHBA.

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje