Mjeku Pëllumb Pipero ‘shtyn’ epideminë deri në muajin…

0Shares
0

Mjeku Pëllumb Piero tha se në fund të qershorit pritet që Shqipëria të jetë e pastruar nga koronvirusi. Por ndërkohë Pipero tha se ka mundëis që të rikthehet në vjeshtë apo fillim të dimrit.

Duke folur ne news 24 me gazetaren Ola Bruka, në lidhje me vijimin e epidemisë së covid 19, mjeku infeksionist tha se aktualisht po hyjmë në një kurbë horizontale të qëndrueshme.

Duke u nsiur nga fakti se sot janë raportuar vetëm 6 raste në Shqipëri, Pipero tha se do të ketë luhatje gjatë kësaj jave, mund të ketë numra të mëdhenj e të vegjël por ndërkohë nga fillimi I javës tjetër do të ketë një situatë të qëndrueshme ku pak raste do të zbulohen por epidemia do të vijojë.

Pipero tha se ata që e kanë kaluar virusin covid kanë krijuar imunitet por ama duhet verifikuar qëndrueshmëria e tij pas 6 muajsh.

/DRONI.al/

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje