Shkodra kthehet në vatër të re të koronavirusit, zbulohen dhe 9 raste të reja

Ndaje

Shkodra po  kthehet në një vatër të re ku përhapja e COVID-19 sa vjen e po rritet.

Burimet bëjnë me dije se së fundmi 9 raste të reja kanë rezultuar pozitiv pas kryerjes së analizave për koronavirusin e ri. Edhe këto 9 raste janë pikërisht nga dy familjet e infektuara në qytetin e Shkodrës. Rastet janë zbuluar pas kryerjes së të paktën 20 testeve një ditë më parë nga Shëndeti Publik.

Epidemiologët ndërkohë po gjurmojnë kontaktet që këto pacientë kanë pasur me persona të tjerë në mënyrë që të zbulohen dhe më pas izolohen raste të tjera mbartës të virusit vdekjeprurës.

Në total numri i të infektuarve në Shkodër ka shkuar në 35.

vijon..

//DRONI.al/

loading...
Loading...

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

Leni një përgjigje