Itali, 760 viktima ne 24 oret e fundit

Ndaje

Ka shkuar ne 760 numri i viktimave ne Itali ne 24 oret e fundit. Ndersa numri total i vintimave eshte 13915 te infektuar.

Ne total numri i te prekurve nga koronavirusi eshte 115242, nga keta 2477 eshte numri i te prekurve me koronavirus 24 oret e fundit.

Por ka edhe lajme te mira sic eshte zbritja sërish e rasteve te reja. Dje ishin 2937 vetëm në 24 orë ndërsa këtë të enjte kemi 2322, pra një zbritje me afro 600 paciente më pak në raport me nje ditë më parë.

Edhe më inkurajues është lajmi tjetër për të shëruarit që ketë të enjte ka kapur një shifër rekord prej 1431, statistika më e mirë deri më tani.

Në 24 orët e fundit janë shtruar në terapi intensive vetëm 18 persona, cka po I jep mundësi spitaleve të marrin fryme dhe më në fund të kene shtreter bosh në urgjenca dhe sallat e reanimacionit.

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje