Basha kujton masakrën e 2 prillit në Shkodër: Sakrifica e të rinjve tregon se liria dhe demokracia nuk kanë çmim

Ndaje

Lideri i opozites ka reaguar duke risjelle dhe ai ne vemendje daten historike te 2 prillit të 1991 në Shkodër, ku u vranë katër të rinj të pafajshëm.

Basha me ane te nje mesazhi ne rrjetet sociale shkruan se sot duhet te perulemi me nderim perpara 4 deshmoreve te demokracise.

“Sot përulemi me nderim para kujtimit të Arben Brocit, Nazmi Kryeziut, Besnik Cekës dhe Bujar Bishanakut, 4 të rinjve shkodranë që u flijuan në altarin e lirisë dhe demokracisë. Sakrifica e tyre tregon se liria dhe demokracia nuk kanë çmim. Lavdi përjetë dëshmorëve të 2 prillit”,-thuhet ne mesazhin e Bashes.

/DRONI.al/

loading...
Loading...

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

Leni një përgjigje