Dimër në Pranverë/Bora mbulon Kukësin, disa zona pa energji elektrike

Ndaje

Uljet drastike të temperaturave në pranverë kanë risjellë dimrin në Kukës duke bërë që vendi të zbardhet nga bora,trashësia e së cilës në qytet ka arritur deri në 5 cm, ndërsa në zonat e larta malore mbi 20 cm.

Reshjet e dendura të borës  nisën të binin të martën në mbrëmje. Aktualisht, reshje bore ka dhe në “Rrugën e Kombit”, ku  mjete borëpastruese po mbajnë situatën nën kontroll duke hedhur kripë për të mbajtur të hapura të dyja korsitë.

Dëbora ka rënë edhe në zonat e thella malore. E gjithë zona furnizohet me energji elektrike, përjashtuar Njesitë Administrative Ujmisht, Bushtricë,Grykëe Çaje qe nuk kanë energji.

/DRONI.al/

loading...
Loading...

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

Leni një përgjigje