Rama jep lajmin në orën e vonë: 8 persona të tjerë janë shëruar

Ndaje

Ndërkohë që rritet numri i të infektuarve nga koronavirusi në Shqipëri është rritur edhe numri i të shëruarve.

Gjatë paradites së sotme Ministria e shëndetësisë njoftoi se numri i të shëruarve kishte arritur në 44.

Mirëpo kryeministri Rama në një postim të minutave të fundit ka dhënë edhe lajmin e mirë për 8 persona të tjerë të shëruar nga covid-19.

“LAJM I MIRË: 8 TË SHËRUAR SOT”, shkruan kryeministri.

Kështu numri total i të shëruarve ka shkuar në 52 persona.

Në Shqipëri gjithësej janë prekur nga koronavirusi 223 persona ku 12 prej tyre kanë humbur jetën.

/DRONI.al/

loading...
Loading...

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

Leni një përgjigje