Pipero: Në Infektiv po përdorim Klorikinën

Ndaje

Mjeku i Infektivit, Pëllumb Pipero foli sonte në Open të Top Channel për medikamentet që po përdoren për të kuruar pacientët me Covid-19 ku tani ka filluar të përdoret edhe Klorikina.

Cilët janë rezultatet?- e pyeti Eni Vasili.

Është herët të flasim për rezultate por ato që po kurohen me Klorikinë do vazhdojnë të kurohen me këtë medicament. Faktet janë kokëforta që në disa vende ka dhënë rezultat pozitiv përdorimi i këtij medikamenti- tha Pipero.

Po për Aviganin, mediakamenti që është përdorur në Japoni?- e pyeti Eni Vasili.

Deri tani nuk e kemi përdorur. Avigani ka dhënë sukses për gripin A1H1. Ideja është e thejshtë që po përdoren antiviralë dhe abntibiotikë- tha Pipero.

loading...
Loading...

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

Leni një përgjigje