Durrës, 11 pjesëtarë të një familjeje të infektuar me COVID-19

Durrësi ka shënuar një rritje të ndjeshme të numrit të të infektuarve brenda 24 orëve, me plot 12 raste të reja në krahasim me një ditë më parë.

Ministria e Shëndetësisë raportoi sot se janë 26 raste gjithsej vetëm në Durrës.

Sakaq mediat mesojne se 11 prej 12 rasteve të reja janë familet e tre vëllezërve me banim në Durrës.

Burime të sigurta thane se është marrë tampon dje dhe është sjellë në Tiranë për analizë. Ata ndodhen të vetëkarantinuar në banesë.

Shpërndarja gjeografike e rasteve pozitive

– Tiranë                       129 raste

– Durrës                       26 raste

– Lushnje                     4 raste

– Elbasan                     5 raste

– Fier                             23 raste

– Kavajë                       4 raste

– Rrogozhinë              2 raste

– Korçë                         15 raste

– Vlorë                         5 raste

– Shkodër                    8 raste

– Lezhë                         5 raste

– Berat                         1 rast

– Has                             2 raste

– Krujë                          5 raste

-Tropojë                      4 raste

– Pukë                           3 raste

– Mirditë                     2 raste

/DRONI.al/

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje