Tragjedi në kohën e pandemisë/Avioni me mjekë dhe furnizime mjekësore merr flakë në ajër, nuk ka të mbijetuar

Ndaje

Një aeroplan i vendosur në Tokio u rrëzua ndërsa po dilte nga Aeroporti Ndërkombëtar Ninoy Aquino në qytetin Filipine të Manila të Dielën, ku humben jeten 8 persona ne bord.

Sipas CNN, të gjithë pasagjerët në bordin e Lion Air Flight RPC 5880 vdiqën pasi avioni u zjarr ndërsa po dilte nga aeroporti, sipas Autoritetit Ndërkombëtar të Aeroportit të Manila.

Një amerikan dhe Kanadez ishin në fluturim, ndersa gjashtë të tjerët në bord ishin Filipinas.  Pasagjerët përfshinin personel mjekësor, sipas zëdhënësit të Kryqit të Kuq, Richard Gordon.

Avioni raportohej se mbante furnizime mjekësore, tha Agjencia e Lajmeve e Filipineve, duke shtuar se aeroplani mori zjarr menjehere sapo drejtohej ne Japoni.

/DRONI.al/

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje