Rëndohet gjendja e tenorit të njohur, Plácido Domingo shtrohet në spital

Ndaje

Veterani i operas, Placido Domino, një nga yjet më të mëdhenj të botës, është shtruar në spital me komplikacione të lidhura me koronavirusin e ri.

79-vjeçari po merrte trajtim në një spital në Meksikë.

Sipas Cnn tenori spanjoll është është më mirë dhe ka reaguar ndaj kurave që po merr. 79-vjecari më 22 mars me anë të një postimi në Facebook lajmëroi se ishte prekur nga COVID-19.

Më 22 mars, Domingo tha se është prekur nga koronavirusi. Ai shtoi se është i prekur nga vala e mesazheve mbështetëse që ka marrë.

Këngëtari kishte dhënë dorëheqje së fundmi nga Opera e Los Angeles pas akuzave për ngacmim seksual.

/DRONI.al/

loading...
Loading...

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

Leni një përgjigje