Prej 2 javësh i shtruar në spital, si humbi jetën 79-vjeçari me COVID-19

Një 79-vjeçar i prekur nga koronavirusi ka ndërruar jetë mëngjesin e sotëm në Spitalin Infektiv duke e çuar numrin e viktimave në vend në 11.

Ministria e Shëndetësisë tha se 79-vjeçari me iniciale B.H. ndodhej prej 18 ditësh në Infektiv. I moshuari ishte përmirësuar ditët e fundit por ndërroi jetë nga një infarkt kardiak.

Mëngjesin e sotëm ka ndërruar jetë në spitalin Infektiv një pacient 79-vjeçar nga Tirana, i konfirmuar me COVID-19. 79-vjeçari me inicialet B.H. ishte prej 18 ditësh i shtruar në spitalin infektiv. I moshuari ishte përmirësuar ditët e fundit por ndërroi jetë nga një infarkt kardiak. 79-vjeçari është viktima e 11 e prekur nga COVID-19 në Shqipëri. Ministria e Shëndetësisë i shpreh ngushëllimet familjes së të ndjerit”, deklaroi drejtoresha e ISHP Albana Fico.

https://www.facebook.com/edirama.al/videos/537513227150661/?t=23

/DRONI.al/

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje