Koronavirusi/Kryeministri i Izraelit Netanyahu dhe stafi i tij hyn në karantinë

Israeli prime minister Benjamin Netanyahu speaks during a press conference about the coronavirus COVID-19, at the Prime Ministers office in Jerusalem on March 8, 2020. Photo by Yonatan Sindel/Flash90 *** Local Caption *** ביבי ראש הממשלה בנימין נתניהו יעקב ליצמן שר הבריאות קורונה וירוס מגפה משרד הבריאות

Kryeministri izraelit Benjamin Netanyahu do të hyjë në karantinë. Zyra e kryeministrit Netanyahu, ka konfirmuar se një vendim i tillë është marrë pasi një ndihmës i ngushtë i tij ka rezultuar pozitiv me koronavirus.

Ndërkohë bashkë me kryeministrit pritet që në karantinë të jenë dhe këshilltarët e tij të ngushtë. Zyra e kryeministrit tha se kjo masë është marrë para përfundimit të hetimit epidemiologjik.

Sipas urdhrave të Ministrisë së Shëndetësisë, dhjetëra mijëra izraelitë janë në vetë-karantinë për shkak të ekspozimit të mundshëm ndaj virusit dhe i gjithë vendi është në një bllokim pothuajse të plotë.

Kujtojme se koronavirusi nuk ka kursyer as personazhe te njohura, ku vete kryeministri i Anglise, Boris Johnson deklaroi se ishte infektuar me koronavirus dhe do te qendronte ne izolim derisa te neutralizohej çdogjë. Po ashtu dhe princi Charles, trashegimtari i fronit ne Angli, rezultoi pozitiv.

/DRONI.al/

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje