Qeveria e Kosovës paguan punonjësit që lanë punën, para edhe për qeratë

0Shares
0

Qeveria në detyrë e kosovës morri masat e para për tu ardhur në ndihmë qytetarëve të saj.

Kosova do të subvencionojë pagat e punëtorëve të mbetur pa punë në nivelin e pagës minimale (jo kredi për biznesin por pagesë direkte) si edhe qeratë deri në 50% të vlerës për biznesin e vogël e të mesëm.

Më herët qeveria në Prishtinë vendosi edhe heqjen e TVSH-së për të gjitha importet e grurit dhe miellit.

Pa harruar këtu që çmimi i naftës në Kosovë është rreth 90 cent për litër.

Image

/DRONI.al/

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje