Vdes ish traineri i famshem i Kombetares

Ndaje

Ish-trajneri i famshem i Francës në vitet 1976-1986 Mishel Hidalgo është ndarë nga jeta ditën e sotme në moshën 87-vjeçare.

Ai u be i njohur si trajner i Kombetares se Frances në vitet ’70-’80 duke arritur të fitojë trofeun e parë ndërkombëtar me kombëtaren tringjyrëshe kampionatin europian të vitit 1984 si dhe arriti ta çonte Francën dy herë në gjysmëfinalen e Botërorit të 1982.

Familja deklaroi se Hidalgo vdiq nga shkaqe natyrale.

loading...
Loading...

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

Leni një përgjigje