Pompeo pas hapjes se negociatave: Do jemi partner ne cdo hap perpara

Ndaje

Sekretari amerikan i Shtetit Mike Pompeo ka Pershendetur celjen e negociatave të Shqipërisë dhe Maqedonisë së Veriut me BE-në.

Në një postim në Twitter ai shkruan: “Ne e mirëpresim vendimin e BE për të hapur negociatat e pranimit me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut./DRONI.al

Shtetet e Bashkuara do të mbeten partneri juaj në çdo hap të rrugës” – thotë Pompeo.

loading...
Loading...

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

Leni një përgjigje