Mes të prekurve me COVID-19 në Shqipëri janë edhe dy fëmijë

Ndaje

Mes personave të infektuar me koronavirus në Shqipëri janë edhe dy fëmijë.

Mësohet se fëmijët janë të moshës 3 dhe 13 dhe vjeç dhe aktualisht janë të izoluar në shtëpi dhe pa simptoma.

Deri tani në vendin tonë janë konfirmuar 146 raste me koronavirus, nga të cilët 23 vetëm dje.

Ministria e Shëndetësisë njoftoi sot se janë 72 pacientë të shtruar në spitalin infektiv.  Ndërsa deri tani janë shëruar 17 persona.

Mbremjen e djeshme u konfirmua dhe viktima e 6.

/DRONI.al/

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje