LAJMI I FUNDIT/ Vdes pacientja e 7 ne spitalin infektiv

Ndaje

Ka nderruar jete kete mbremje pacientja 85 vjecare ne spitalin infektiv, ben te ditur ministria e Shendetesise.

Ajo eshte viktima e 7 e koronavirusit ne Shqiperi. Pacientja kishte edhe disa diagnoza te tjera ndersa kishte mberritur ne spital kete pasdite ne gjendje te rende.

Ministria e Shëndetësisë bëri të ditur se “pavarësisht përpjekjeve të stafit mjekësor për disa orë, 85-vjeçarja nuk arriti të mbijetojë. E moshuara vuante nga disa sëmundje kronike dhe u konfirmua me COVID-19 në spitalin Infektiv”

loading...
Loading...

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

Leni një përgjigje