Infektohet nga koronavirusi dhe shoferi i ambulancës në Korçë

Ndaje

Vazhdon të rritet numri i të infektuarve nga koronavirusi në Shqipëri. Harta e vendeve të infektuara është zgjeruar edhe më tej.

ABC News raporton në qytetin e Korçës është konfirmuar një tjetër person me Covid-19.

Bëhet fjalë për një shoferin e ambulancës të Maliqit. Personi i infektuar ka shfaqur simptoma të infeksionit si temperaturë dhe vështirësi në frymëmarrje, kështu që i është nënshtruar analizave, të cilat kanë rezultuar pozitive.

Mbetet ende e paqartë se si është infektuar ky person nga koronavirusi.Sakaq, sot u konfirmuan nga ministria 174 raste me koronavirus ne vendin tone, ku mes tyre jane dhe 4 femije.

/DRONI.al/

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje