Greqi, shkon afrë 900 numri të prekurve me koronavirus

Ndaje

Ministria e Shëndetsisë së Greqisë konfirmoi sot se 71 persona janë infektuar 24 orët e fundit ndërsa 4 persona humbën jetën për shkak të koronavirusit.

Zëdhënësi i Ministrisë së Shëndetësisë, Sotiris Tsiodras tha në një deklaratë për mediat se deri më tani si pasojë e koronavirusit janë konfirmuar pozitive 892 pacientë dhe 26 persona kanë humbur jetën që nga fillimi i epidemisë.

Zëdhënësi i ministrisë është shprehur se 21 nga viktimat kanë qenë burra dhe 5 prej tyre femra.

Greqia deri më tani është dhe vendi më i prekur në Ballkan nga koronavirus për sa i përket numrit të viktimave dhe qytetarëve të infektuar.

loading...
Loading...

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

Leni një përgjigje