Viktima e parë shqiptare nga koronavirusi në New York, 10 të tjerë të infektuar

Ndaje

Shqiptaret jane te shperndare neper bote, dhe sigurisht jane ne rrezikun e infektimit nga koronavirusi,per shkak se ky virus eshte prezent ne çdo cep të botës tanimë.

Shqetesuese eshte situata ne New York, pasi eshte ndër shtetet më të prekura nga koronavirusi në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, por njëkohësisht edhe një vend ku jetojnë shumë shqiptarë.

Në një lidhje me Skype me News 24, gazetari Ani Elezi bëri me dije se në mesin e viktiamve është edhe një shtetas shqiptar.

Ai tha se viktima është një 61 vjeçar nga Dibra e madhe dhe se të infektuar janë edhe 10 shtetas të tjerë shqiptarë.

Me heret ne kemi raportuar per viktima ne Indonezi, raste te te prekureve shqiptare ne Greqi dhe Itali.

/DRONI.al/

loading...
Loading...

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

Leni një përgjigje