Italia vijon ne ferr, 683 viktim 24 oret e fundit

Ndaje

Italia shenoi 683 viktima 24 oret e fundit dukencuat ne 7503 numrin total te viktimave.

Nderkohe qe numri i infektimeve ka shkuar 74386 ndersa numri te sheruarve eshte 9362, pak me shume se numri i viktimave dhe vendi me raportin me te madh mes vdekjeve dhe sherimeve.

Të sëmurë aktiv në Itali janë 57 mijë e 521 ndërsa në gjëndje kritike 3489.

3491 raste të reja, janë 170 raste më pak sesa shifra e ditës së martë.

Një trend pozitiv I të infektuarve të rinj që në fakt ka disa ditë që është I tillë. Të shtunën patëm 4822 raste të reja, të dielën mbi 3900, të hënën 3780 ndërsa të martën 3612.

loading...
Loading...

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

Leni një përgjigje