Rama në pritje të jetë i vetmi burim për lajmet?? Ja çfarë poston sot pasdite

Ndaje

Ashtu si pothuajse cdo ditë Rama ka gjetur pak kohë edhe sot të sulet ndaj mediave. Kësja here ka postuar një lajm të balkanëweb i cili kishte transmetuar një lajm ‘addict’ me një postim të kryeministrit. Asgjë më shumë vecse një lojë reporteriale për të qeshur sapo të klikoje mbi titullin e lajmit.

Këtë pasdite Rama postoi një ndjesë për vonesën në daljen mediatike për shkak se nuk i punonte mire telefoni. Sic duket e ka pasur fjalën për ‘hotspot’, pasi në Surrel ka pak problem edhe me sinjalin e telefonit në përgjithësi dhe jo më edhe me atë të internetit. Kjo për shkak se 4G e marketuar nga kompanitë celulare funksion vetëm brenda unazës së vogël të Tiranës.

Postimi i Ramës ishte:

Ndjesë për vonesën e mesazhit, po si duket u lodh ajfoni im nga puna skllavëruese 20 orë në ditë dhe i ra të fikët e mezi po përmendet.

Ndërkohë që një reporter që ka në mendje edhe marketimin e lajmit dhe jo vetëm lajmin, por ndërkohë që edhe mundi të mos i shkojë kot pasi Rama rri gjithe ditën në media dhe nuk ecin lajmet me të në online, e ka kthyer lajmin në një lojë:

Fotografia e Edi Rama

Nuk kishte asgjë të rëndësishme aty, si puna e videos spanjolle. As si mesazhi ‘fake’ në telefonin e Eni Vasilit.

Fill pas kësaj Rama ka postuar një tjetër mesazh:

“ ARSYEJA😂 dhe LAJMI😩

dhe pastaj e kam unë fajin kur ju them ruajuni nga burimet e infeksioneve mediatike🤢

Zoti i Madh i shqiptarëve i mëshiroftë”, shkruan ai.

Rama vijon të ketë problem median edhe pse gjendja dikton që vëmendja e tij të jetë me cështje të tjera, për shembull të kishte blerë ilace më herët, pa llogaritur këtu aparatet e oksigjenimit dhe pajisjet për mbrojtjen e mjekëve.

Sic duket edhe dita kur mediat do të përgjysmohen për shkak të karantinës së detyruar nuk do të jenë larg. Dje u karantinua një gazetare, Ola Bruka e news 24, ndërkohë që drejtori i urgjencës është pozitiv me koronavirus. Zoti Brataj, që i urojmë shërim të shpejtë ka dhënë intervista përpara cdo mikrofoni, dhe tek shumë gazetarë, cfarë alarmon edhe mediat dhe gazetarët që kanë kontaktuar me të.

loading...
Loading...

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

Leni një përgjigje